#

İlk Yardım Eğitimi ve Sertifikası

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında önem verilen disiplinlerden biri de ilk yardım eğitimleridir. İlk yardım oluşabilecek kaza ve risklere karşı insanların ani rahatsızlanmalarını gidermek için önemlidir. İlk yardım sadece sağlık çalışanları tarafından değil çevrede olan diğer çalışanlar ya da insanlar tarafından da gerçekleştirilebilir.

Buna göre ağır iş koşullarında çalışarak çeşitli tehlikeleri de barındırmakta olan bu iş atmosferlerinde kişilerin mutlaka çeşitli eğitimleri almaları da gerekmektedir. Başta inşaat olmak üzere sanayi, fabrika ve maden alanları gibi yerlerde çalışmak zorunda kalanların birçok eğitimleri almaları kendileri ve çevresindekiler için de iyi olacaktır.


Temel İlk Yardım Eğitimi

Temel ilk yardım eğitimiyle birlikte kişiler işyeri kapsamında oluşabilecek tehlikelere, kazalara, yaralanmalara ve çeşitli sağlık sorunlarına karşı nasıl davranması gerektiğiyle alakalı olarak bilgileri edinebilir. Böylelikle hem daha fazla bilgi, birikim ile birlikte müdahaleler etkin biçimde gerçekleştirilir hem de insanlar daha güvenli ortamda çalışma süreci de yaşayabilir.

Böylesine kapsamlı ve insan sağlığına son derece de önemli katkı sağlayan temel ilk yardım eğitimlerinin gerçekleştirilmesi adına kişilerin çeşitli kurumlara başvuru yaparak bu eğitimleri almaları gerekmektedir.